Daiva Repečkaitė | tinklaraštis ir portfolio

Web Name: Daiva Repečkaitė | tinklaraštis ir portfolio

WebSite: http://www.daivarepeckaite.com

ID:339504

Keywords:

kait,Repe,Daiva,tinklara

Description:


Apie

Sveiki atvykę į mano interneto svetainę, kurią sudaro tinklaraštis ir portfolio lietuvių ir anglų kalbomis. Esu nepriklausoma žurnalistė – mano rinktiniai straipsniai lietuvių kalba čia, o angliški – čia. Anksčiau dirbau politikos analizės srityje – čia rasite informacijos ir apie tai. Daugiau naujienų apie mano gyvenimą ir darbą galite rasti socialinių tinklų LinkedIn, Twitter ir Facebook paskyrose.

Apie autorę


Godos Jurevičiūtės nuotr.

Per gyvenimą ir pasaulį mane labiausiai veda aistra kalboms ir žurnalistikai, bet teko valgyti duoną iš politikos analizės ir akademinės veiklos. Studijavau politikos mokslus, sociologiją ir socialinę antropologiją. Kiek vėliau dar baigiau diplomines kūrybinio rašymo studijas Kembridžo universitete.

2005-2008 m. dirbau užsienio politikos apžvalgininke savaitraštyje „Atgimimas“, kartais rašydavau ir kitur, po to iki 2011 m. pabaigos ten rašiau skiltį socialinėmis temomis. Grįžusi į Lietuvą po studijų, įsidarbinau analitike Viešosios politikos ir vadybos institute, specializavausi lyčių lygybės politikos analizėje. Šiose pareigose dirbau iki 2014 m. sausio. 2009 m. kovo-balandžio mėn. gavau Japonijos fondo stipendiją ir Tokijo Universitete vykdžiau individualų tyrimą apie migraciją, paskui dar gavau stipendiją akademinei stažuotei Tel Avive. Išklausiau pramoninės ekologijos ir korėjiečių kultūros kursus Sungkyunkwan universitete Seule. Norėdama įgyti dėstymo patirties, 2011 m. dėsčiau atminties politiką, 2012-13 m. – socialinių teorijų įvadą VU TSPMI, 2016 m. – šiuolaikinę užsienio žurnalistiką VU KF Žurnalistikos centre. 2014-2015 m. dirbau VDU Azijos studijų centre, taip pat – kaip laisvai samdoma politikos tyrėja, bet 2013 m. grįžau prie žurnalistikos kaip laisvai samdoma žurnalistė.

2008 m. laimėjau Europos jaunųjų žurnalistų konkursą „Praplėsk savo akiratį“ lietuvių kalbos kategorijoje. 2015 m. gavau Media4Change stupendiją tyrimui apie institucijas, kuriose gyvena asmenys su psichikos sveikatos sutrikimais, taip pat tais metais gavau Minority Rights Group stipendiją mokytis etninėms mažumoms jautrios žurnalistikos ir pasigilinti į etninių mažumų padėtį Vakarų Tailande. Gavusi Vokietijos tarptautinės žurnalistų programos stipendiją, stažavausi žurnale Der Spiegel. Mano straipsnius išleido The Guardian, New Internationalist.

2016 m. nutariau atsisakyti akademinės karjeros ir grįžti prie žurnalistikos kaip pagrindinės veiklos. 2017 m. persikėliau gyventi į Maltą, laimėjau Financial Times rašinių Brexit’o tema konkursą, įsidarbinau portalo NewsMavens naujienų kuratore ir faktų tikrintoja, pradėjau bendradarbiauti su Deutsche Welle. 2019 m. NewsMavens užsidarė, tad įsidarbinau mokslo populiarinimo žurnalo Think redaktore. Taip pat mano straipsnis pasirodė Foreign Policy portale, gavau Re:Baltica tiriamosios žurnalistikos stipendiją gilintis į netinkamą elgesį su gimdyvėmis. Tyrimas pasirodė Nara platformoje.

2020 m. maltiečių radijas Campus FM sausio-birželio mėnesiais transliavo mano radijo laidą apie mokslą ir inovacijas. Studijoje pramokau montuoti audio ir tuoj pat pritaikiau žinias – sukūriau reportažų Deutsche Welle ir LRT laidoms. Pandemijos metu baigiau Kembridžo universiteto kūrybinio tikrų istorijų rašymo diplominių studijų programą. Nuo 2020 m. su kolege Eva von Schaper tyrinėjame judėjimus prieš skiepus – savo reportažams gavome paramos iš Journalismfund.eu, Media Lab Bayern, Alfred Toepfer fondo, Heinrich Böll fondo ir IJ4EU programos. Kartu kuriame tinklalaidę The Inoculation. Esu Tarptautinio spaudos instituto (IPI) narė.

Apie šį tinklaraštį

Šio tinklaraščio pradžia – asmeninis internetinis dienoraštis, kurio pirmtakai atsirado anuomet populiariuose LiveJournal ir Frype.lt. Tačiau, iš žurnalistinio darbo perėjus į politikos analizę, tinklaraštis tapo svarbiausiu mano idėjų ir komentarų raiškos kanalu, jame padaugėjo „rimtųjų“ temų. Grįžus į žurnalistiką, čia daugiausiai rasite nepublikuotus pastebėjimus ir pasakojimus. Etikos standartai, kurių laikausi, pateikti apačioje. Šio tinklaraščio įrašuose lietuvių kalba vykdomas kalbinis eksperimentas – bendrinė giminė yra ne vyriškoji, o moteriškoji.

Tinklaraščio etikos kodeksas

Tinklalapyje pasilieku teisę skelbti savo asmeninę nuomonę apie reiškinius, kuriuos tyrinėju. Tačiau:Niekada neišgalvoju teiginių ir nepateikiu kaip faktų, jei pagal turimas žinias nemanau, kad taip yra.Niekada sąmoningai nenuslepiu turimos informacijos, kuri galėtų pakeisti skaitytojų nuomonę apie aprašomą reiškinį, nebent tai reikalinga apsaugoti šaltinio ar kitų asmenų privatumui.Jei informacija girdėta iš vieno nepatikrinto šaltinio ar paskalų, tai atitinkamai nurodoma, pvz., tokiais žodžiais kaip „panašu, kad…“, „teko girdėti, kad…“.Šis tinklaraštis neremia jokios partijos ir organizacijos, jis neatstovauja mano darbdaviams ar užsakovams.Jeigu mano keliones ar tinklalapyje aprašomų gaminių/ paslaugų įsigijimą apmoka kokia nors organizacija, tai nurodoma tekstuose. Tokiais atvejais tinklaraštis neatstovauja parėmusios organizacijos pozicijai ir nėra niekaip veikiamas tos organizacijos, išskyrus tai, kad organizacija suteikia prieigą prie šaltinių.

Tinklaraštis veikia pagal „Creative Commons“ licenciją. Cituojant tinklaraščio įrašus būtina nurodyti šaltinį, negalima čia pateikiamos medžiagos pakeisti ir pateikti kaip naujo kūrinio, naudoti komerciniams tikslams. Cituojant interneto tinklalapiuose, būtina įdėti aktyvią nuorodą į šį tinklaraštį.

Search

Recent Posts

Elif Shafak, The Island of Missing TreesMichael Ende, „Momo“Knygos vertimas: Nematomos moterysMigracija ir mitaiCathy Glass, „Please don’t take my baby“

Žymelės

biurokratijablogovės valstybėbrandusis kapitalizmasburžujų naujienosdarbaseuroblogaseuropaeuropos sąjungafeminizmasfilmaigrožisistorijajaponijakairėkelionėsknygoską baudžia ir ko nelietuvalyčių santykiaimenasMiestaimigracijamokyklosmoteryspokalbiaipopkultūros įkvėpsniairadikalizmasreklamareligijarenginiaisegregacijasmurtassociologijastereotipaisveikatos apsaugatarpvalstybiniai santykiaitel avivasvengrijavilniusvyraišeimašvietimasžiniasklaidažinių visuomenėžodžiai

Categories

ApžvalgosRecenzijosSocialiniai klausimaiStatistikaVisuomenėžiniasklaidaAzijos studijosĮspūdžiaiKelionių tinklaraštisMokslaiPolitikos analizėRadiniaiDuomenysProgramos

Kalendorius

2022 m. spalio mėn.PrATKPnŠS12345678910111213141516171819202122232425262728293031

Gytis Repečka

Get rid of uninstallable apps in Android 2021-09-23Convert Progressive Web App (PWA) to Android App (APK) 2021-08-18Data driven everything 2021-07-09Why this blog is so plain 2021-03-27WriteFreely ActivityPub mentions testing 2020-03-31

Proudly crafted by Inretio in Lithuania

Toggle the Widgetbar

TAGS:kait Repe Daiva tinklara

<<< Thank you for your visit >>>

Websites to related :
Trapézlemez, szendvicspanel, le

   6630 Mindszent, Szabadság u. 92.

Telefon: (62) 225-652,


Email: metalucon@metalucon.hu

DOROTA GAWĘDA AND EGLĖ KULBOKA

  

Odomos Mosquito Repellent Produc

  

Bádogos ipari gépek, szendvics

  ☰✕KategóriákSzórólapokRólunkAjánlatkérésBlogKapcsolatTelefon: +36 (70) 5000-133BejelentkezésKosárRegisztráció|Elfelejtett jelszóSzóró

China Masking Crepe Paint Tape &

   Hello: Logout Administrator Login Inquiry Basket(0) 中文版

Burgemeester van Antwerpen - Gee

   Doorgaan naar inhoud HomeActueelAntwerpenFinancieelGezondheidLifestyleTechnolog

Knowledge Repersentation

  

Analystica - Tehokkaita tutkimus

  

Optika Křepela - Vaše rodinná

  

Skaitymo metai

   Naujienos METŲ KNYGOS RINKIMAI

ads

Hot Websites