Myślałeś o zabiegu liposukcji?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z najnowszych możliwości jakie niesie za sobą zabieg liposukcji. Komórki macierzyste pozyskane z tłuszczu odwracają objawy starzenia się skóry i mają zastosowanie w medycynie estetycznej.

Sprawdź

Do czego mogą Ci się przydać komórki macierzyste z tkanki tłuszczowej

Chirurgia plastyczna

W leczeniu rozległych blizn pooparzeniowych u pacjentów z trudnym lub niemożliwym dostępem do podskórnej tkanki tłuszczowej duże znaczenie może mieć perspektywiczna możliwość stosowania alloprzeszczepów tłuszczu i komórek ADSC, a także bankowania i przechowywania tych komórek po jednorazowym pobraniu do parokrotnych podań.

Czytaj

Odwracanie objawówstarzenia się skóry

Komórki MSC poprzez wpływ na proliferację i działanie sekrecyjne fibroblastów wspomagają produkcję składników macierzy zewnątrzkomórkowej w tym włókien kolagenu w skórze. Redukują także objawy związane z degeneracją włókien elastycznych poprawiając elastyczność skóry i jej gęstość.

Czytaj

Medycyna estetyczna

Komórki macierzyste w organizmie pełnią kluczową rolę w procesach utrzymania fizjologicznej homeostazy regeneracji i odnowy tkanek. Są także niezbędne we wszystkich procesach gojenia i naprawy uszkodzeń mechanicznych, fizykalnych i chemicznych, zwłaszcza w obrębie błon śluzowych, naskórka i skóry, co w tych częściach ciała jest w zasadzie fizjologiczną codziennością.

Czytaj

Porozmawiajmy

Life Potential

Poznaj zalety programu i zobacz dlaczego naprawdę warto

PoznajPorozmawiajmy

Komórki
Macierzyste

Definicja, rodzaje i właściwości komórek MSC

Wszystko co musisz wiedzieć o komórkach macierzystych i ich pobieraniu

PoznajPorozmawiajmy

Przydatne informacje

Dowiedz się więcej jak wygląda zastosowanie terapii komórkami macierzystymi w praktyce.

Warto wiedzieć

Wejdź

Kwalifikacje

Wejdź

Finansowanie

Wejdź

Partnerzy

Usługa powstała w ramach projektu "Potencjał terapeutyczny mezenchymalnych komórek macierzystych, testowany w próbach klinicznych oraz in vitro - uzasadnienie dla bankowania scharakteryzowanych komórek." (nr umowy STRATEGMED2/267976/13/NCBR/2015), który był współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.