Chcemy Być Rodzicami - magazyn i portal o niepłodności,

Web Name: Chcemy Być Rodzicami - magazyn i portal o niepłodności,

WebSite: http://www.chcemybycrodzicami.pl

ID:319861

Keywords:

Rodzicami,magazyn,Chcemy,By

Description:


Przejdź do treści

Wrześniowa dieta płodności. Co jeść, by poprawić zdrowie?

27-latka przeszła menopauzę i operację usunięcia macicy

Miała zaledwie 27 lat, kiedy doświadczyła menopauzy i przeszła histerektomię, czyli zabieg usunięcia macicy. Dziś 30-latka wyznaje, że czuje się jakby miała już 50 lat.

Jakie są objawy poronienia?

Szacuje się, że nawet 25% ciąż kończy się poronieniem. Jest to bardzo trudny okres dla obojga partnerów. Jakie są symptomy poronienia?

Niepłodność wtórna – co warto o niej wiedzieć?

O niepłodności wtórnej mówimy wówczas, gdy kobieta powtórnie nie może zajść w ciążę. Zdaniem ekspertów dotyczy ona około 15 proc. par. Czym dokładnie jest niepłodność wtórna i jakie są jej najczęstsze przyczyny?

Problemy z płodnością skorelowane z chorobami serca?

Nowe badanie wykazało, że niepłodność wiąże się ze zwiększonym ryzykiem niewydolności serca. Opublikowane w Journal of the American College of Cardiology naukowcy z Massachusetts General Hospital (MGH) ujawnili, że kobiety, które doświadczyły niepłodności, miały o 16% większe ryzyko niewydolności serca w porównaniu z kobietami, które nie miały historii niepłodności.

Czy podczas ciąży można jeść grzyby?

Wskazania do nacięcia krocza podczas porodu

Nacięcie krocza budzi wiele kontrowersji – posiada tylu samo zwolenników co przeciwników. Choć w środowisku medycznym pojawiło się już wiele dekad temu, to nieustannie trwa spór co do zasadności jego przeprowadzenia. Jakie są wskazania do wykonania nacięcia krocza podczas porodu, a kiedy można go uniknąć?

Sprzątanie w ciąży – których czynności lepiej unikać?

Ciąża to nie choroba, ale wyjątkowy czas, w którym kobieta szczególnie powinna na siebie uważać. Choć sprzątanie w ciąży nie jest zabronione, to do domowych porządków należy podchodzić z rozsądkiem i rozwagą. Których czynności lepiej unikać, by nie zaszkodzić sobie i rozwijającemu się dziecku?

Jak często można przystępować do in vitro?

Procedura in vitro to niezwykle popularna metoda leczenia niepłodności. Wiele osób zastanawia się, czy do zabiegu można podchodzić co miesiąc, czy też istnieją przeciwwskazania do tak częstego stosowania procedury.

Na czym polega sztuczna aktywacja komórek jajowych?

Aktywacja oocytów to termin znany szczególnie parom, które poddają się zabiegowi zapłodnienia metodą in vitro. Na czym polega ten proces i kiedy się go stosuje?

Do czego może prowadzić nieleczony PCOS?

Zespół policystycznych jajników (PCOS) to jedno z częściej diagnozowanych u kobiet zaburzeń endokrynologicznych. Zmaga się z nim nawet 10 proc. kobiet w wieku reprodukcyjnym. Jak objawia się zespół policystycznych jajników? Do czego może doprowadzić nieleczone zaburzenie?

Czy endometrioza to rak?

Wśród schorzeń ginekologicznych jest ona jedną z najpopularniejszych i najrzadziej zdiagnozowanych. Endometrioza jest chorobą występującą u 10-15 proc. kobiet w wieku rozrodczym. Czy schorzenie może też wpływać na pojawianie się nowotworów?

Naukowcy chcą końca dzikiego rynku suplementów. Jak to zrobią?

Jakie badania mogą wykryć brak owulacji?

Owulacja i jej regularność są jednymi z podstawowych wyznaczników zdrowia kobiety. Jak jednak wykryć brak tego procesu?

Wszystko co musisz wiedzieć o infekcji poporodowej

Po każdym porodzie, niezależnie od tego czy drogami natury czy przez cesarskie cięcie, mogą pojawić się infekcje poporodowe. Choć w tym początkowym okresie dla młodej mamy najważniejsze jest dziecko, może okazać się, że to kobieta wymaga leczenia. Co powinniśmy wiedzieć o infekcji poporodowej?

Zespół Ashermana a problemy z rozrodem

Zespół Ashermana to zespół objawów związany z częściowym lub całkowitym zarośnięciem jamy macicy w następstwie uszkodzenia warstwy endometrium. Czym się objawia i w jakie są metody leczenia?

Preejakulat a ciąża – czy preejakulat zawiera plemniki?

Zioła na płodność… i nie tylko! [E-LEARNING]

Poszukując naturalnych sposobów wsparcia płodności na pewno natrafiłaś/łeś na informacje dotyczące ziół. W jaki sposób mogą wesprzeć starania o dziecko i zdrowie w ogóle? Sprawdź, czego możesz dowiedzieć się w naszym e-learningu „Zioła na płodność”.

Joga w ciąży – jak wesprzeć ciało i ducha? [E-LEARNING]

Ciąża to wyjątkowy okres, który każda kobieta przeżywa na swój sposób. Co jednak istotne, niezależnie od tego, czy jesteś „fanką” ciąży, czy jednak nie przepadasz za tym okresem, warto abyś szczególnie o siebie zadbała. Joga w ciąży może być w tym bardzo pomocna – co znajdziesz w naszym e-learningu?

Inseminacja domaciczna – przygotowanie, przebieg i skuteczność [WIDEO]

Czy kofeina ma wpływ na płodność?

Poranna filiżanka kawy lub herbaty to miła tradycja wielu z nas. Niektórzy są od niej wręcz uzależnieni i nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia bez ciepłego i aromatycznego napoju. Jednak osoby mające problem z zajściem w ciążę zastanawiają się, czy kofeina ma wpływ na płodność? Dowiedzmy się.

Alkohol a starania o dziecko – czy można pić alkohol po owulacji?

Na etapie starań o dziecko, kobiety szczególną uwagę przywiązują do swojego zdrowia, sposobu odżywiania czy przyjmowania kwasu foliowego. Wiadomo, że picie alkoholu w czasie ciąży jest całkowicie zabronione. Jednak czy planując ciążę także należy z niego zrezygnować lub znacznie ograniczyć?

9 ziół na kobiece dolegliwości. Masz je w swojej kuchni?

Jak określić dni płodne przy nieregularnych cyklach?

Hormon LH pod lupą – co warto wiedzieć o owulacji?

Testy owulacyjne bywają pomocne w staraniach o dziecko. Wykrywają tzw. pik LH, czyli nagły skok stężenia hormonu luteinizującego poprzedzający owulację. Czym jest hormon LH i jak jego badanie może pomóc Ci podczas starań?

Zaburzenia hormonalne u mężczyzn. Jak wpływają na płodność?

Zdawać by się mogło, że określenie „burza hormonalna” częściej przypisywane jest kobietom niż mężczyznom. A jednak, zaburzenia hormonalne dotyczą również panów i mogą znacząco zaszkodzić płodności.

FSH – hormon, który wpływa na twoją płodność

Niepłodność jest często wynikiem zaburzeń gospodarki hormonalnej. Wiele takich nieprawidłowości można wykryć, wykonując podstawowe badania diagnostyczne. Jednym z nich jest badanie FSH. Czy wiesz, co to za hormon?

Anemia w ciąży skutkuje anemią u dziecka?

Szczepienie przeciw COVID-19 a leczenie niepłodności i ciąża – stanowisko PTMRiE

Czy kobiety w ciąży mogą bezpiecznie zaszczepić się przeciwko COVID-19? Co ze starającymi się o dziecko – czy leczenie niepłodności koliduje ze szczepieniami na tę chorobę? Polskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu i Embriologii (PTMRiE) wydało rekomendacje.

Czy COVID-19 rozregulowuje cykl?

Jako że COVID-19 wciąż jest dość nową jednostką chorobową, eksperci co i rusz zauważają kolejne jego skutki, powiązania, objawy. Szczególnie cenne są w tym kontekście relacje pacjentów, którzy przebyli chorobę. Przykładem jest Emily, która po kilku miesiącach od wyzdrowienia wciąż boryka się ze skutkami zakażenia koronawirusem – jej miesiączki ciągle nie powróciły do normy.

Endometrioza, in vitro i… synek! Kamila: „Albo teraz się uda, albo powiemy sobie dość”

Jak poprawić jakość nasienia?

Narysowali swoją walkę z niepłodnością. Komiks „Jeden z tych dni…” podbija Internet

„19 tygodni” – kilkuminutowy film o stracie ciąży. Zapada w pamięć, porusza, pokazuje wagę żałoby

„19 tygodni” to krótki, lecz niezwykle mocny film. Trudny, ale jakże prawdziwy. Pokazuje siłę, z jaką może uderzyć w kobietę strata ciąży. Pokazuje stracone marzenia o przyszłości. Pokazuje, jak bardzo można być „za szybą”. Jak bardzo trudne może być później odnalezienie się w rzeczywistości. Ale co najważniejsze – jest możliwe!

Poronienie – 5 ważnych pytań i odpowiedzi

Czy wiesz, że około 15-25 proc. wszystkich ciąż jest ronionych w sposób samoistny? Oznacza to, że średnio 1 na 5 kobiet doświadcza poronienia, czego nieraz nawet nie jest świadoma. Być może są to dla niektórych uspokajające dane, co nie zmienia faktu, że dla wielu kobiet poronienie i tak jest jednym z trudniejszych momentów w życiu. Warto więc odpowiedzieć sobie na kilka związanych z nim pytań.

Genetyczne przyczyny poronień

Poziom beta hCG po poronieniu – jak długo spada?

Kach Błażejewska-Stuhr: „Tabletki nie dadzą takich efektów, jakie mogą przynieść zmiany dietetyczne” – dieta w ciąży pod lupą

Z Hashimoto można sobie poradzić! Lidia Wójcik: „To, co sygnalizuje nam ciało, często rozpoczyna się w głowie”

Hashimoto to choroba, z którą często wiąże się ogromny spadek energii, wahania nastrojów, stany depresyjne. One znają to z autopsji – Lidia Wójcik oraz Kamila Bogucka stworzyły projekt „Ogarnij Hashimoto”. Pomagają kobietom dojść do ładu z chorobą, z sobą samą oraz ze światem zewnętrznym. Co może okazać się pomocne i dlaczego warto po tę pomoc sięgać?

Emocje – czy przejmują nade mną kontrolę?! [QUIZ]

Zmagania z niepłodnością to duży stres i wiele trudnych emocji. Nieraz związane z nimi stany zaczynają przytłaczać – emocje stają się zbyt intensywne, trwają zbyt długo lub pojawiają się w nie do końca adekwatnych momentach. Jeśli masz poczucie, że tego właśnie doświadczasz, warto przyjrzeć się sytuacji uważniej.

„Adopcja i co dalej” – E-LEARNING, który daje wiedzę oraz wsparcie!

Przewodnik po dobrej kaszy. Które kasze są bezglutenowe, a które zawierają gluten?

Kasze stają się coraz popularniejsze i nie ma w tym nic dziwnego – zawierają mnóstwo witamin, w tym te z grupy B, minerałów takich jak magnez, wapń, żelazo i fosfor, a także błonnika. Stanowią źródło białka roślinnego i węglowodanów złożonych. Dobra kasza to podstawa w zdrowej diecie. Ale czy potrafimy dokonać rozróżnienia na kasze bezglutenowe i te, które zawierają gluten?

Makroskładniki wspierające owulację – białka i tłuszcze pod lupą

Owulacja to niezbędny element układanki, dzięki któremu możliwe jest naturalne zajście w ciążę. Schody zaczynają się wtedy, gdy na którymś etapie cyklu coś zaczyna szwankować. Zaburzenia cyklu miesięcznego, objawiające się wtórnym brakiem miesiączki, lub te o charakterze oligomenorrhea (wydłużony cykl, trwający 35 dni lub więcej), występują u około 90% pacjentek z PCOS. Sam zaś zespół policystycznych jajników jest jedną z najczęstszych przyczyn anowulacji, czego następstwem jest niepłodność.

Zioła na niepłodność. Czy mają prawo działać?! Zapytaliśmy dietetyczkę!

Ile wiesz na temat rezerwy jajnikowej? [QUIZ]

Rezerwa jajnikowa – coś, z czym kobieta się rodzi, a de facto dopiero w czasie starań o dziecko, zgłębia o tym swoją wiedzę. Jakie jest Twoje rozumienie tematu? Co wiesz o rezerwie jajnikowej oraz komórce jajowej? Sprawdź – podejdź do swojej płodności świadomie!

Plemniki – ile o nich wiesz? [QUIZ]

Choć mają jedynie 0,006 mm długości, bez nich proces zapłodnienia byłby niemożliwy. Mowa o plemnikach. Ile o nich wiesz?

Dni płodne – to powinna wiedzieć każda kobieta

Kiedy widać zarodek na badaniu USG? Radzi lekarz

W którym tygodniu ciąży widoczny jest pęcherzyk ciążowy a kiedy przyszła mama może zobaczyć zarodek podczas badania ultrasonograficznego?

Kiedy widać płeć zarodka na USG? Odpowiada lekarz

Kiedy widać płeć zarodka na USG? Na ile tego typu badanie jest precyzyjne? Te pytania zadaje sobie z pewnością większość przyszłych rodziców. Odpowiedzi udziela lekarz Mateusz Klimek.

Ciąża bezzarodkowa – czym jest, jakie są jej przyczyny i konsekwencje?

Ciąża bezzarodkowa jest jedną z najczęstszych przyczyn samoczynnych poronień w pierwszym trymestrze ciąży. Według aktualnych statystyk powoduje około 50% przypadków.

In vitro z oocytami dawczyni – co trzeba wiedzieć o adopcji komórek jajowych?

Mrożenie zarodków – czy wpływa na skuteczność leczenia niepłodności?

Mrożenie zarodków to w niektórych sytuacjach niezbędny element starań o dziecko przy użyciu metody zapłodnienia pozaustrojowego. Na czym polega mrożenie zarodków i czy ma wpływ na skuteczność leczenia? – odpowiada prof.Krzysztof Łukaszuk, kierownik Klinik INVICTA.

Diagnostyka przed zapłodnieniem in vitro – jakie badania wykonać?

Diagnostyka przed zapłodnieniem in vitro wymaga szczegółowych przygotowań, wśród nich jest diagnostyka hormonalna, standardowe badania infekcyjne oraz badania genetyczne. Jakie dokładnie badania powinnaś/powinieneś wykonać przed in vitro? Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk z kliniki INVICTA rozwiewa wątpliwości.

Od wyboru kliniki po procedurę in vitro. Leczenie niepłodności okiem eksperta

O tym, na co zwracać uwagę rozpoczynając leczenie niepłodności, rozmawiamy z doktorem Robertem Gizlerem – ginekologiem-położnikiem, dyrektorem medycznym InviMedu Wrocław.

Po transferze: co wolno, czego nie?

Często pacjentki interesuje, co dzieje się w organizmie kobiety po transferze. Na te pytania odpowiada dr n. med. Monika Łukasiewicz, specjalista położnictwa i ginekologii w Przychodni Lekarskiej nOvum.

Dlaczego zarodek nie rozwija się prawidłowo?

Jedną z najczęstszych przyczyn wczesnych poronień jest zatrzymanie wzrostu i rozwoju zarodka. Przyczyny takiego stanu rzeczy bywają różne, jednak niektóre z nich występują częściej niż inne.

10 objawów endometriozy

Na endometriozę cierpi około miliona kobiet. Lekarze wciąż mają problemy z jej wczesnym rozpoznaniem. A im wcześniej choroba zostanie rozpoznana, tym lepiej. Dzięki temu leczenie staje się łatwiejsze i maleje ryzyko powikłań.

Badania w kierunku endometriozy – jak zdiagnozować chorobę? [EKSPERT]

Diagnoza endometriozy dotyczy nawet 6-15 proc. kobiet. Jednak pomimo tak częstego występowania choroby, proces jej rozpoznania trwa nieraz nawet ponad 10 lat! Objawy przeważnie są bowiem bardzo niespecyficzne, do tego nie istnieje też jeden konkretny test, który mógłby ową chorobę wykryć. Jakie zatem badania wykonuje się w trakcie diagnostyki w kierunku endometriozy i co warto o nich wiedzieć?

Holistyczne leczenie endometriozy. „Można oszukać przeznaczenie” dr Jan Olek

Za nami kolejne spotkanie poświęcone tematowi endometriozy zorganizowane przez Miracolo Clinic. Podczas wydarzenia uczestniczki miały okazję wysłuchać wykładów ekspertów. Tematem przewodnim spotkania było „Holistyczne leczenie endometriozy”.

Krew menstruacyjna – co mówi o kobiecym zdrowiu?

Pozycje porodowe. Ile ich jest i czym się od siebie różnią?

Pozycja porodowa w znacznym stopniu wpływa na przebieg porodu. Niezwykle istotne jest, aby kobieta znalazła najdogodniejsze dla siebie ułożenie, w którym w najmniejszym stopniu będzie odczuwała ból. Nie ma jednej, konkretnej, polecanej pozycji, dlatego przed porodem warto zapoznać się z każdą z nich.

Jak wygląda cesarskie cięcie? Zobacz film!

Cesarskie cięcie staje się coraz powszechniejszą metodą rozwiązania ciąży. W niektórych krajach aż 40 proc. porodów kończy się cesarskim cięciem. Jak to wygląda?

Skracanie szyjki macicy w ciąży – co oznacza, jakie daje objawy i jak wpływa na ciążę? Odpowiada lekarz

Zmiany w obrębie szyjki macicy w postaci jej skracania, rozpulchniania oraz rozwierania jej światła zewnętrznego i wewnętrznego mogą występować na każdym etapie ciąży. Jeżeli ma to miejsce pomiędzy 22 a 37 tygodniem ciąży i zmiany te wynikają z regularnej aktywności skurczowej macicy, to mamy do czynienia z przedwczesnym porodem.

Miejsce wypełnione miłością. Wywiad z Magdaleną Różczką

Rodzina adopcyjna a rodzina zastępcza. Jakie są podobieństwa i różnice?

Jeśli nie możemy mieć biologicznego potomka, możemy rozważać inne formy pojawienia się dziecka w rodzinie. Możemy zostać rodzicami adopcyjnymi albo zastępczymi.

Aaaby poznać swoje korzenie… Jak w Polsce wyglądają poszukiwania biologicznej rodziny?

Jedni chcą poznać biologiczną rodzinę, by odkryć własne korzenie i zlepić swoją historię w całość. Innych popycha ku temu realna potrzeba odnowienia zerwanych więzów lub zadania pytania: „Dlaczego?”, jeszcze inni są do tego zmuszeni przez dramatyczne okoliczności.

Wasze Historie – nie jesteście sami z problemem niepłodności!

Historia in vitro Kasi i Krzysztofa. „O tym, że warto zrobić in vitro, mówię każdego dnia”

Kinga długo walczyła o swoje marzenia – dzisiaj jest mamą: „Uśmiech Ignasia wynagradza nam cztery długie lata starań”

Bliźniaki z zespołem Downa – mieli być adoptowani, teraz rodzice nie wyobrażają sobie bez nich świata!

Wiadomości o chorobie dziecka wydają się być jednymi z trudniejszych, jakie można przyjąć. Julie McConnel i jej mąż, dowiedzieli się o zespole Downa, na który cierpią ich synowie, jeszcze podczas ciąży. Początkowo chcieli oddać chłopców do adopcji, wszystko się jednak zmieniło!

CHaBeR News

Jesteś dla nas ważna!

Chcemy być z Tobą w kontakcie.
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać wartościowe informacje oraz 20% rabatu na zakupy.

Przygotujemy dla Ciebie coś ciekawego i możesz być pewna, że nie zasypiemy Cię mailami.

Regulamin sklepu Zamówienie Koszyk Partnerzy Moje konto Kontakt Polityka prywatności © 2016-2022 | Chcemy Być Rodzicami Realizacja: GeekRoom.pl
Ta strona korzysta z plików Cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie więcej… Dalsze korzystanie z witryny, oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji o plikach Cookies, zakresie i celu przetwarzania danych znajduje się w polityce prywatności. Akceptuję

TAGS:Rodzicami magazyn Chcemy By

<<< Thank you for your visit >>>

Websites to related :
Driftskonferansen er Norges stø

   UTSTILLERENYHETSBREVKONTAKT OSSSe våre andre nettsider: PåmeldingDeltakerUtstillerFagprogramPraktisk

3. Konferencja Choroby jelita gr

  3. Konferencja Choroby jelita grubego Menu główne

Hardangerfjord Hotel i Øystese

  Skip to content NynorskBokmålEnglish

Webbyr&#229;n i Stockholm - S&

  

Omniso: En datadriven digitalbyr

  Skip to content Vi levererarKlienterKarriärOm oss

Hammarby IF Fotbollförening

  SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa m

Apply Right by Salford

  Apply Right by Salford

Ingrid:gopa Reklambyrå - Webbut

  Skip to main content Menu FilmproduktionWebbutvecklingKommunikationOm ossfacebook instagram Menu Close Search

New Homes for Sale in Celina, TX

  New HomesNew Home SearchVirtual ToursMortgage CalculatorCommunityBrochureCommunity InformationHOA and TaxesHillwood CommunitiesAmenitiesLocationSchool

Krzysztof Ścibich - Komornik S

  aktualności27/05 2020WAŻNE! OTWARCIE KANCELARII DLA INTERESANTÓW!!!UWAGA!!! W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, związanym z koronawirusem

ads

Hot Websites