Bł. KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI

Web Name: Bł. KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI

WebSite: http://stefwysz.blogspot.com

ID:204687

Keywords:

STEFAN,KARDYNA,SKI,WYSZY,

Description:

keywords:
description:
Bł. KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI

"Przykazanie miłości bliźniego musimy odnieść do wszystkich. Mniejsza z tym, czy wierzą czy nie wierzą, czy nas kochają czy nie. Wszyscy mają prawo do naszej miłości".

Włocławek: diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego

Ponad tysiąc wiernych, w tym ok. 150 księży, uczestniczyło w diecezjalnym dziękczynieniu za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, które miało miejsce 2 października w bazylice katedralnej we Włocławku.

Uroczystość rozpoczęła się modlitwą różańcową.

Następnie ks. prał. dr Antoni Poniński przedstawił wykład ukazujący związki Prymasa Tysiąclecia z Włocławkiem. Prezentując poszczególne etapy życia i posługi ks. Wyszyńskiego w diecezji włocławskiej, prelegent podkreślił, że relacje z Włocławkiem nie zakończyły się w momencie nominacji na stolicę biskupią w Lublinie. Potwierdzeniem tego były prywatne wizyty składane kolejnym biskupom włocławskim, kolegom z seminarium oraz obecność kard. Wyszyńskiego w diecezji podczas najważniejszych wydarzeń, m.in. w Dniach Maryjnych, obchodach milenijnych, koronacji obrazu Maryi w Licheniu czy jubileuszu włocławskiego seminarium wyliczał.

Nakreślony został również wpływ duchowości maryjnej na życie i pracę błogosławionego. Widoczna dla oczu działalność kard. Wyszyńskiego wyrastała z pnia służebności, jakiej uczył się od Maryi mówił ks. Poniński.

Na zakończenie prowadzący wymienił znaki pamięci o kard. Wyszyńskim obecne w diecezji włocławskiej, jak pomniki, popiersia, szpitale, szkoły i inne instytucje noszące imię Prymasa Tysiąclecia. Zachęcił jednocześnie do sięgania do nauczania bł. prymasa, które wciąż pozostaje aktualne.

Kulminacyjnym momentem dziękczynienia była Msza św. sprawowana pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Wętkowskiego.

W homilii biskup diecezjalny ukazał Włocławek, jako środowisko, w którym Stefan Wyszyński przygotowywał się do zadań wyznaczonych przez Bożą Opatrzność oraz wyzwania, jakie Prymas Tysiąclecia stawia współczesnemu człowiekowi.

Na wstępie podkreślił wyjątkowość miejsca przeżywanych uroczystości. Niewiele jest miejsc, jak ta katedra i Włocławek, które Stefan Wyszyński wybrał sobie sam. Do wszystkich pozostałych posług został wybierany i posyłany, a Włocławek był jego osobistym wyborem. To nie była jego macierzysta diecezja. On nie musiał tu przychodzić. A jednak wybrał Włocławek argumentował biskup.

W dalszej części przypomniał dorastanie do kapłaństwa przyszłego błogosławionego, jego posługę duszpasterską, naukową i redaktorską, wspominając m.in. jego pracę w tygodniku Ład Boży czy czasopiśmie teologicznym Ateneum Kapłańskie, których był redaktorem.

Podsumowując dzieło błogosławionego, bp Wętkowski stwierdził, że życie i pracę prymasa Wyszyńskiego można zawrzeć w dwóch stwierdzeniach: gorliwość lub pracowitość oraz wierność Bogu i Kościołowi.

Na tym tle hierarcha ukazał wskazania, które bł. kard. Wyszyński stawia przed współczesnym światem. Pierwsze wypływa z biskupiego zawołania Prymasa Tysiąclecia: Soli Deo. Mocno brzmi ono w naszych czasach, kiedy Boga próbuje się przekreślić, a na Jego miejscu postawić człowieka pełnego zadufania, pychy i przekonania, że jest samowystarczalny mówił homilista, podkreślając prymat praw Bożych przed ludzkimi.

Kolejnym przesłaniem kard. Wyszyńskiego jest odrzucenie wszelkiej formy nienawiści, a nawet niechęci do drugiego człowieka. Biskup przypomniał, że Prymas Tysiąclecia wybaczył swoim prześladowcom i dziękował Bogu, że ustrzegł się od nienawiści do nich.

Polemizując ze stwierdzeniem, że kard. Wyszyński mógłby się nie odnaleźć we współczesnych czasach, zaznaczył, że wierność Ewangelii i własnemu sumieniu sprawia, że święci i błogosławieni są ponadczasowi i aktualni bez względu na upływające lata i wieki.

Na zakończenie biskup przywołał wstawiennictwa i opieki bł. kard. Wyszyńskiego nad Kościołem włocławskim.

Po Komunii św. wybrzmiał hymn Te Deum.

W dziękczynnej Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele Parlamentu oraz władz samorządowych różnych stopni, poczty sztandarowe, przedstawiciele wspólnot i organizacji, których patronem jest Prymas Tysiąclecia oraz delegacje Kół Żywego Różańca, przeżywające swoją doroczną diecezjalną pielgrzymkę.

Dla przybywających na uroczystości, w Kaplicy Matki Bożej Śnieżnej w bazylice katedralnej, Muzeum Diecezjalne przygotowało wystawę poświęconą włocławskim dziejom ks. Wyszyńskiego. Istniała także możliwość bezpłatnego zwiedzania Muzeum Diecezjalnego.

Również w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego przygotowana została izba pamięci poświęcona Prymasowi Tysiąclecia.

ks.at / Włocławek

Katolicka Agencja InformacyjnaISSN 1426-1413; Data wydania: 2 października 2021Wydawca: KAI; Red. Naczelny Marcin PrzeciszewskiBrak komentarzy: Relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego na Jasnej Górze

Relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego zostały uroczyście wprowadzone na Jasną Górę. Przekazano je podczas Mszy św. sprawowanej w ramach Rekolekcji Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Eucharystii przewodniczył przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski.

Relikwie przekazał Instytut Prymasa Wyszyńskiego przez ręce przełożonej generalnej Agnieszki Kołodyńskiej.

- Godny dzień. Zawsze mówiliśmy o księdzu kardynale, że jest Prymasem Jasnogórskim, zawsze przywiązywał wagę do świąt maryjnych, do miesięcy maryjnych. I to, że jego relikwie wprowadzono na Jasną Górę podczas rekolekcji Rodziny Różańcowej, więc wszystkie znaki spotykają się w tym punkcie i przy pierwszej sobocie miesiąca. Chyba tylko w planach Opatrzności Bożej był właśnie taki dzień przekazania relikwii, czyli realnej obecności Prymasa na Jasnej Górze wyraziła radość przełożona generalna Instytutu Prymasa Wyszyńskiego.

- Bł. Kard. Stefan Wyszyński jest w miejscu, które tak bardzo ukochał, gdzie Maryi zawierzył całe swoje życie. Z tego miejsca formował sumienia Polaków, bronił godności każdego człowieka, upominał się o wolność, godność życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, by Polska przez odnowę moralną stała się rzeczywistym dziedzictwem Jezusa Chrystusa i Jego Matki - mówiło. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry.

Uroczyste wprowadzenie relikwii Prymasa Tysiąclecia wpisało się także w rekolekcje różańcowej wspólnoty, bo to bł. Kard. Stefan Wyszyński dał nową inspirację do ożywienia apostolstwa modlitwy różańcowej na Jasnej Górze.

Na dzień wprowadzenia relikwii bł. kard. Wyszyńskiego wybrano pierwszą sobotę miesiąca, bo to dzięki niemu, zwłaszcza w okresie przygotowań do Milenium, nabożeństwo Sobót Królowej Polski rozpowszechniło się w całej Polsce i jest pielęgnowane na Jasnej Górze.

- Dziękujemy za wielkiego Prymasa, niech Jego wstawiennictwo wyprasza nam potrzebne łaski modlił się o. Marian Waligóra, opiekun Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Dziś przy relikwiach błogosławionego Prymasa modlą się członkowie Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej i przybywający do sanktuarium pielgrzymi.

Wydaje mi się, że najbardziej bezpośrednią mocą w moim życiu jest Maryja. Przez szczególną tajemnicę, której w pełni nie rozumiem, została Ona postawiona na mej drodze. Wiem jednak, że z tej drogi zejść nie mogę i nie chcę! - mówił bł. kard. Stefan Wyszyński odpowiadając na zadawane mu często pytanie dlaczego wszystko postawił na Matkę Bożą.

Z Mszą św. prymicyjną ks. Wyszyński przyjechał na Jasną Górę, aby "mieć Matkę, która nie umiera". Jego rodzona matka umarła, gdy miał 9 lat. Po sakrę biskupią przybył także na Jasną Górę, a w herbie biskupim i prymasowskim umieścił wizerunek Matki Bożej Jasnogórskiej.

To na Jasnej Górze - jak podkreślał Prymas Tysiąclecia - rozstrzygały się trudności, tutaj przychodziły światła, tutaj rodziły się zwycięstwa, a trzydzieści trzy lata swego prymasowskiego posługiwania nazwał służbą u Jasnogórskiej Pani. Z Jasnej Góry uczynił swoją główną placówkę duszpasterską.

Z jego duchowej wyobraźni i woli zrodziło się jedno z najważniejszych duszpasterskich dzieł w Polsce, wielkie narodowe rekolekcje, które trwają do dziś, czyli peregrynacja kopii Cudownego Obrazu z Jasnej Góry. To dzięki kard. Wyszyńskiemu jego rodacy w najmroczniejszym czasie reżimu komunistycznego żyli pod jasnym znakiem Bogurodzicy.

Przeor Jasnej Góry zapowiedział, że relikwie bł. kard. Wyszyńskiego zostaną umieszczone w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.

BP @JasnaGóraNews/mir / Jasna Góra

Katolicka Agencja InformacyjnaISSN 1426-1413; Data wydania: 2 października 2021Wydawca: KAI; Red. Naczelny Marcin PrzeciszewskiBrak komentarzy: Relikwie bł. kard. Wyszyńskiego zostaną jutro wprowadzone na Jasną Górę

Relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego zostaną wprowadzone na Jasną Górę jutro podczas Mszy św. o godz. 9.00 sprawowanej w ramach rekolekcji Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.

O. Marian Waligóra opiekun Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej podkreśla, że nieprzypadkowo na dzień wprowadzenia relikwii bł. kard. Wyszyńskiego wybrano pierwszą sobotę miesiąca. To dzięki Prymasowi Tysiąclecia, zwłaszcza w okresie przygotowań do Milenium, nabożeństwo Sobót Królowej Polski rozpowszechniło się w całej Polsce i jest dotąd pielęgnowane na Jasnej Górze.

- Chcemy w ten sposób przypomnieć sobie całe dziedzictwo kardynała Wyszyńskiego, jego maryjność i związanie z Matką Bożą, a także to, że sam bardzo kochał różaniec i zachęcał nas do tego, żebyśmy Jasną Górę opasali modlitwą różańcową, bo wtedy przyjdzie zwycięstwo Najświętszej Dziewicy Maryi - wyjaśnił opiekun Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej

O. Waligóra wyraził radość, że wydarzenie to wpisało się także w rekolekcje różańcowej wspólnoty, bo to bł. Kard. Stefan Wyszyński dał nową inspirację do ożywienia apostolstwa modlitwy różańcowej na Jasnej Górze. Skierował do Polaków apel: Modlitwą różańcową powiążcie wszystkie wasze serca, aby stały się murem obronnym Kościoła Chrystusowego pod opieką Zwycięskiej Pani Jasnogórskiej. To milenijne wezwanie podjął paulin o. Bronisław Matyszczyk i w nawiązaniu do wiekowej tradycji odrodził na Jasnej Górze nurt modlitwy różańcowej. Założył Jasnogórską Rodzinę Różańcową i powierzył ją opiece świętych Aniołów Stróżów.

Bł. Kard. Stefan Wyszyński całe swoje życie zawierzył Maryi Jasnogórskiej. To na Jasnej Górze - jak podkreślał - rozstrzygały się trudności, tutaj przychodziły światła, tutaj rodziły się zwycięstwa, a trzydzieści trzy lata swego prymasowskiego posługiwania nazwał służbą u Jasnogórskiej Pani. Z Jasnej Góry uczynił swoją główną placówkę duszpasterską. Z jego duchowej wyobraźni i woli zrodziło się jedno z najważniejszych duszpasterskich dzieł w Polsce, wielkie narodowe rekolekcje, które trwają do dziś, czyli peregrynacja kopii Cudownego Obrazu z Jasnej Góry. To dzięki kard. Wyszyńskiemu jego rodacy w najmroczniejszym czasie reżimu komunistycznego żyli pod jasnym znakiem Bogurodzicy.

Biuro Prasowe @JasnaGóraNews/mir / Jasna Góra

Katolicka Agencja InformacyjnaISSN 1426-1413; Data wydania: 1 października 2021Wydawca: KAI; Red. Naczelny Marcin PrzeciszewskiBrak komentarzy: Gniezno: rusza cykl wykładów poświęconych bł. Stefanowi Wyszyńskiemu

Stefan, ubieraj się. Trudna droga do prymasostwa to tytuł pierwszego z cyklu dziewięciu wykladów poświęconych kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, które od października do czerwca przyszłego roku odbywać się będą w Gnieźnie. Konferencje głosić będzie znawca życia i nauczania Prymasa Tysiąclecia ks. prof. Bogdan Czyżewski.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie, gdzie spotkania będą się odbywać oraz Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, któremu kard. Wyszyński patronuje.

Chcemy, by dziedzictwo Prymasa Tysiąclecia było wciąż żywe, byśmy z niego czerpali mądrość i moc dla naszych codziennych wyborów i działań - mówi Ewelina Goździewicz, przewodniczące gnieźnieńskiego oddziału Civitas Christiana. Jak dodaje, jest to szczególnie ważne w odniesieniu do młodego pokolenia, które żyje już w innych czasach, i dla którego kard. Wyszyński to przede wszystkim postać historyczna.

Poprzez proponowane wykłady chcemy pokazać prymasa nie tylko jako wielkiego męża stanu i pasterza Kościoła, ale przede wszystkim jako ojca, którego miłość do narodu i pojedynczego człowieka wyrażała się w tych dobrze znanych i zapamiętanych przez wielu słowach umiłowane dzieci Boże, umiłowane dzieci moje - dodaje Ewelina Goździewicz.

Rektor gnieźnieńskiego seminarium duchownego ks. dr Przemysław Kwiatkowski nie ma wątpliwości, że wykłady będą interesujące także dla słuchaczy nieco starszych, świadków tamtej epoki i życia kardynała, którzy będą mieli okazję ponownie zasłuchać się w jego słowa i odnaleźć proroctwa, które spełniły się i spełniają na ich oczach.

Mam nadzieję, że tematy, których będzie aż dziewięć, pozwolą na spotkanie z człowiekiem, jego myślą, jego wiarą, jego przeżywaniem rzeczywistości, bo ono pokazuje, że w każdych czasach, nawet tych najtrudniejszych, można usłyszeć Boży głos i przekładać go na życie - podkreśla ks. Kwiatkowski.

Wykłady odbywać się będą co miesiąc, począwszy od 4 października, w gnieźnieńskim seminarium duchownym. Wstęp jest wolny. Tytuł pierwszego Stefan, ubieraj się nawiązuje do słów, z jakimi do 9-letniego Stefana zwróciła się jego matka na krótko przed swoją śmiercią. Wówczas zrozumiał je literalnie, że ma się ubrać, bo trzeba gdzieś iść. Dopiero później odkrył, że matce chodziło o ubieranie się w prawdziwe wartości, o właściwy wybór życiowej drogi.

Wykłady głosić będzie znawca życia i nauczania Prymasa Tysiąclecia ks. prof. Bogdan Czyżewski, wykładowca Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu oraz Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, członek Rady Programowej wydania Pro memoria zapisków Prymasa Tysiąclecia.

Szczegółowy program cyklu oraz spot zapowiadający wydarzenie na www.archidiecezja.pl

bgk / Gniezno

Katolicka Agencja InformacyjnaISSN 1426-1413; Data wydania: 30 września 2021Wydawca: KAI; Red. Naczelny Marcin PrzeciszewskiBrak komentarzy: Starsze postyStrona głównaSubskrybuj:Posty (Atom)
Ogólnopolskie rekolekcje7 września 2021 r.8 września 2021 r.9 września 2021 r.NowennaDzień 1Dzień 2Dzień 3Dzień 4Dzień 5Dzień 6Dzień 7Dzień 8Dzień 9ModlitwyBrewiarzDroga KrzyżowaLitania (1)Litania (2)Litania (3)Modlitwa o kanonizację (1)Modlitwa o kanonizację (2)Nowenna (1)Nowenna (2)RóżaniecRóżaniec (1)Różaniec (2)Różaniec (3)Różaniec (4)Wydarzenia2010-201820192020 (1)2020 (2)2021 (1)2021 (2)Sprawa beatyfikacji i kanonizacji2010-2019 (1)2010-2019 (2)20202021 (1)40. rocznica śmierci kardynała Stefana WyszyńskiegoAkredytacje na beatyfikację kard. Wyszyńskiego i M. Czackiej od 9 sierpniaKilka dni przed beatyfikacją (wydarzenia, artykuły prasowe)S. Nulla uzdrowiona za wstawiennictwem kard. Wyszyńskiego: w życiu chodzi o miłość! (rozmowa)Soli Deo - powstał hymn na beatyfikację kard. WyszyńskiegoSympozjum na Miodowej w Warszawie przed beatyfikacją m. Czackiej i kard. Wyszyńskiego (23.06.2021)Tydzień przed beatyfikacją (wydarzenia, artykuły prasowe)Viktor Orban: żal mi, że nie będę na beatyfikacji kard. Wyszyńskiego (wywiad)Warszawa: rekolekcje - "beatyfikacja 33".Zaplanowano trzy uroczystości dziękczynne za beatyfikację kard. Wyszyńskiego i Matki CzackiejABC Prymasa Tysiąclecia1-10Kromka chlebaPierwszaDrugaMsza, prelekcja i modlitwa o owoce beatyfikacjiSierpień 2021 r.Lipiec 2021 r.Czerwiec 2021 r.Maj 2021 r.Kwiecień 2021 r.Luty 2021 r.Marzec 2021 r.Styczeń 2021 r.Grudzień 2020 r.Listopad 2020 r.Maj 2020 r.Kwiecień 2020 r.Marzec 2020 r.Luty 2020 r.Grudzień 2019 r.Listopad 2019 r.Z prasy katolickiej (2010-2021)2010-2018 (1)2010-2018 (2)20192020 (1)2020 (2)2021 (1)2021 (2)Cuda i łaski63 tys. liścikówCuda kard. WyszyńskiegoŁaski (1)Łaski (2)A. Rastawicka: Maryjo, okaż się nam Matką. Czytanki na maj i nie tylko1-31A. Rastawicka: W Maryi pomoc. Program Prymasa Tysiąclecia1-31"Maryjne drogi Kardynała Wyszyńskiego"1-67-12Filmy i audycjeCzłowiek w nauczaniu Prymasa Tysiąclecia - audycja radiowaEdukacyjna sesja wykładowa: "Stefan Kardynał Wyszyński i Matka Elżbieta Róża Czacka"Film "Prorok" - konferencja prasowaJan Paweł II i Prymas Stefan WyszyńskiPrymas Stefan Wyszyński. Trzy lata z tysiącaPrymas Tysiąclecia - Zagrożenia dla PolskiPrymas w KomańczyTeatr "Prorok"Wyszyński - historia...Wyszyński. Wróg nr 1Zuzela - tu wszystko się zaczęłoO kard. Stefanie Wyszyńskim"Civitas Christiana" nr 5/201990. rocznica święceń kapłańskichMiejsca pamięciTeatr "Prorok"Wielki Post z PrymasemWspomnienia o Księdzu KardynaleŻyciorysKs. J. Banak: Ojciec NaroduCierpiał z namiDroga krzyżowa Prymasa TysiącleciaDuchowa ofensywaDuchowa siła PrymasaDziedzictwo Prymasa TysiącleciaJasnogórskie Śluby NaroduNowenna, czyli narodowe rekolekcjeObrońca nienarodzonych PolakówPeregrynacja obrazu Matki BożejRodzina Bogiem silnaUczył godnościWszystko postawiłem na MaryjęLinkiBeatyfikacjaCiekawostki i anegdotyFundacja "Czas do miłość"Instytut Prymasowski Matka Elżbieta Róża CzackaModlitwa o kanonizację bł. kard. Stefana Wyszyńskiego (w różnych językach)MuzeumPiosenkiUKSWWystawa "Per Marian Soli Deo"Zapiski więzienneWtorkowa nowennaCo wtorek w archikatedrze warszawskiej o godz. 19.00 będzie odprawiana Msza o łaski za przyczyną bł. Stefana Wyszyńskiego

Mamy kogo prosić o wstawiennictwo, mamy do kogo się modlić - mówił ks. Maciej Jaszczołt podczas Mszy w święto Podwyższenia Krzyż...

Sanktuaria bł. Stefana WyszyńskiegoChoszczówkaKobylankaRadomWarszawa - Archikatedra św. Jana ChrzcicielaZuzelaPo beatyfikacji - październik 2021Relikwie bł. kard. Wyszyńskiego zostaną jutro wprowadzone na Jasną GóręRelikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego na Jasnej GórzeWłocławek: diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację kard. Stefana WyszyńskiegoPo beatyfikacji - wrzesień 2021 r.Gniezno: niepublikowane zdjęcia na wystawie o kard. WyszyńskimZuzela: pierwsze w Polsce sanktuarium bł. Kard. Stefana WyszyńskiegoUroczystości dziękczynne za beatyfikację kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej (zapowiedź)Bp Lityński: Zapragnijmy dziś świętości w naszym życiuAbp Ryś: Kościół beatyfikuje ludzi, których wiarę widaćDiecezja włocławska uczciła dzień beatyfikacji kard. Wyszyńskiego i m. CzackiejM. Jolanta Olech SJK: owoce beatyfikacji zależą od każdego z nasBp Florczyk: bł. Prymas Wyszyński wiedział, że nienawiść rujnujeKs. prof. Witczyk: bł. kard. Wyszyński patronem heroicznej obrony wiary w Boga?W sobotę dziękczynienie archidiecezji gnieźnieńskiej za beatyfikację kard. WyszyńskiegoStowarzyszenie Biblistów Polskich proponuje, by kard. Wyszyński został patronem PolskiBp Milewski: kardynał Wyszyński i matka Czacka byli ludźmi krzyżaCo wtorek w archikatedrze warszawskiej o godz. 19.00 będzie odprawiana Msza o łaski za przyczyną bł. Stefana WyszyńskiegoDiecezja ełcka dziękuje Bogu za dar błogosławionych (zapowiedź)Polacy we Francji dziękowali za beatyfikację kard. Wyszyńskiego i m. CzackiejNowe sanktuarium bł. Kardynała Stefana WyszyńskiegoLaski ks. Warszawy: dziękczynienie za beatyfikację Matki Czackiej i kard. Stefana WyszyńskiegoKs. prof. Bogdan Czyżewski o Prymasie Wyszyńskim: nigdy nie uciekał od problemówArchidiecezja gnieźnieńska dziękuje za beatyfikację kard. Stefana WyszyńskiegoBłogosławiony prymas Wyszyński jest symbolem nadziei dla świeckich i wzorem dla pasterzy Kościoła - rozmowa z dr Ewą K. CzaczkowskąKs. Studenski na Tydzień Wychowania: Prymas kard. Wyszyński nie miał nic z wyuczonej bezradnościMuzeum Archidiecezji Warszawskiej zaprasza na seminarium Dziedzictwo bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego (zapowiedź)Bp Kopiec: Prymas Wyszyński jak prorocy Starego Przymierza starał się bronić transcendentnego porządku i ładuEłk: diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację kard. Wyszyńskiego i Matki CzackiejGdańsk: archidiecezjalne dziękczynienie za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży CzackiejRadom: kościół św. Stefana Ośrodkiem Kultu Prymasa TysiącleciaBiałystok: o wychowaniu w świetle nauczania kard. WyszyńskiegoAbp Michalik: Prymas Wyszyński także dziś może nam pomóc w trudnych sytuacjachKomańcza: dziękczynienie za beatyfikację kard. Stefana WyszyńskiegoRadomsko: dziękczynienie za bł. kard. Stefana WyszyńskiegoBł. Stefan Wyszyński patronem kaplicy w Domu Księży Seniorów w GnieźniePrzewodniczący ASK Soli Deo: ABC Społecznej Krucjaty Miłości i maryjność są dla nas szczególnie istotne w nauczaniu kard. WyszyńskiegoWarszawa: Msza dziękczynna w archikatedrze za beatyfikację PrymasaKrakowskie dziękczynienie za beatyfikację kard. Stefana WyszyńskiegoGniezno: rusza cykl wykładów poświęconych bł. Stefanowi WyszyńskiemuDzień beatyfikacji - 12.09.2021 r.Bp Muskus: nowi błogosławieni patronami na niełatwe czasyCzęstochowa-Kiedrzyn: dziękczynienie za beatyfikację kard. Wyszyńskiego i Matki CzackiejBydgoszcz: miasto i diecezja w łączności z beatyfikacjąPrymas Polak: nowi błogosławieni są dla nas wzorem pokonywania trudności i świadczenia o Bogu poprzez czynyAbp Ryś: czasy beatyfikacji kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej zbiegły się w zamyśle BożymKard. Stefan Wyszyński i Matka Elżbieta Róża Czacka zostali ogłoszeni błogosławionymi (opis)Msza beatyfikacyjna: słowo podziękowania kard. NyczaKard. Semeraro: nowi polscy Błogosławieni przekazali nam wzór służby biźniemu (dokumentacja)Kard. Semeraro: nowi polscy Błogosławieni przekazali nam wzór służby biźniemu (strzeszczenie homilii)Msza beatyfikacyjna: procesja z daramiKard. Semeraro w homilii nowi Błogosławieni byli wierni Ewangelii za wszelką cenę (4-ost.)Papież na Anioł Pański: podziękowania dla Węgrów i przypomnienie o beatyfikacji kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej (dokumentacja)Papież: Niech przykład błogosławionych kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej pobudza do przemieniania ciemności w światłośćKard. Semeraro w homilii: Matka Czacka niezachwianie wierzyła w Boga i w Jego Opatrzność (krótka 3)Kard. Semeraro w homilii: kard. Wyszyński stawiał czoła licznym próbom (krótka 2)Bielawa: poświęcenie popiersia Stefana kard. WyszyńskiegoPILNE: kard. Stefan Wyszyński i matka Elżbieta Czacka ogłoszeni błogosławionymiWarszawa: kard. Nycz poprosił o włączenie kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej w poczet błogosławionych (krótka 3)Kard. Nycz: raduj się Polsko, że doczekaliśmy beatyfikacji kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej (krótka 2)Warszawa: rozpoczęła się Msza św. beatyfikacyjna kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej (krótka 1)Abp Gądecki: beatyfikacja kard. Wyszyńskiego jest niezwykle istotna dla Kościoła i całej społeczności Polaków (briefing)Czego oczekujemy po beatyfikacji? (briefing)Prezydent Duda o beatyfikacji kard. Wyszyńskiego: to wielki dzień dla nas wszystkichArcybiskup Schick: kardynał Wyszyński bronił wolnościJasnogórski Prymas (analiza)Dziś w południe beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży CzackiejCykl debat "Myśląc z Wyszyńskim"Luty 2020 - "Czas to miłość"Styczeń 2020 - "Prawda antropologiczna: mężczyzną i kobietą zrodził ich"Grudzień 2019 - "Rodzina. Wyzwania i szanse współczesnej rodziny"Listopad 2019 - "Dlaczego Prymas Tysiąclecia?"
Stefan Kardynał Wyszyński (1901-1981). Motyw Prosty. Obsługiwane przez usługę Blogger.

TAGS:STEFAN KARDYNA SKI WYSZY 

<<< Thank you for your visit >>>

Websites to related :
Tiyatro Tarihi, Tiyatro Nedir, T

  keywords:tiyatro, tiyatrolar, sahne, gosteri, tiyatro siteleri, theatre, haberler, bilgiler
description:Tiyatro Tarihi, Tiyatro Nedir, Tiyatro Terimle

Spotkania Teatralne INNOWICA

  keywords:
description:
skip to main | skip to sidebarSpotkania Teatralne INNOWICAStowarzyszenie Przyjaciół NowicyWarsztaty IkonopisówDrugie O

Książkomania

  keywords:
description:
niedziela, 29 października 2017 Zawieszenie KsiążkomaniiAutor:Unknown6 komentarzy:

Koc

tychymyopinions

  keywords:
description:
tychymyopinionsPrasówka o Tychach. Informacje, newsy, opinie, komentarze... Promocja wydarzeń kulturalnych.StronyStrona gł

MOCNY W GĘBIE | Jarek Szubrycht

  keywords:
description:Jarek Szubrycht
Skip to primary contentSkip to secondary content MOCNY W GĘBIE Jarek Szubrycht

Pisać każdy może... tylko jak

  keywords:
description:

się.tylko.wydaje. blog o ksią

  keywords:
description:
sobota, 28 lutego 2015 Galop '44 W okolicach kolejnych rocznic wybuchu Powstania Warszawskie

szary człowiek

  keywords:
description:
ADRIAN SZARY
Strona głównaBiografiaBibliografiaAktualnościPoezjaProzaMonodramBajkiPiosenkiPrzekładyRecenzjeMultimediaSzaró

Studio Teatralne Julii Kotarskie

  keywords:
description:A great WordPress.com site
Studio Teatralne Julii Kotarskiej-Rekosz A great W

Facebook - உள்நுழையவு

  keywords:
description:&#xb92;&#xbb0;&#xbc1; &#xb95;&#xba3;&#xb95;&#xbcd;&#xb95;&#xbc8; &#xb89;&#xbb0;&#xbc1;&#xbb5;&#xbbe;&#xb95;&#xbcd;&#xb95;&#xbb5;

ads

Hot Websites