O KOLE

Aktualności

Historia

Zarząd

Członkowie

Alumni

Opiekunowie

Strategia

Statut

Sprawozdania

Kim jesteśmy? Czym się zajmujemy?

SKN Inwestycji Kapitałowych „Profit” jest jednym z najprężniej działających kół naukowych zajmujących się zagadnieniami rynków kapitałowych w Polsce.Zainteresowania naszych Członków są szeroko związane z zagadnieniem inwestycji kapitałowych i obejmują między innymi: giełdę, bankowość inwestycyjną, fuzje i przejęcia, trading, finanse przedsiębiorstw, analizę finansową i analizę makroekonomiczną.Alumni naszej organizacji pracują w czołowych firmach zarówno polskiej jak i zagranicznej branży finansowej, w tym: J.P. Morgan, Barclays, Rothschild, DM PKO BP, PZU, czy Skarbiec TFI.

COTYGODNIOWE SPOTKANIA

Na naszych cotygodniowych spotkaniach omawiamy zagadnienia związane z naszymi zainteresowaniami. Z jednej strony są to prelekcje naszych wybitnych gości - ekspertów rynku kapitałowego. Z drugiej natomiast wystąpienia doświadczonych Członków Koła, wnikliwie analizujących poszczególne tematy.

Spotkania Koła są obowiązkowe dla wszystkich jego Członków.

Spotkania Koła odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 20:00Miejsce spotkań: sala 0.4 CEUE, ul. Towarowa 55

1979-2000

Studenckie Koło Naukowe Inwestycji Kapitałowych PROFIT zostało powołane do życia w 1979 roku przy Katedrze Ekonomiki Przemysłu na ówczesnej Akademii Ekonomicznej w Poznaniu przez dra Włodzimierza Tłuchowskiego. Jego powstanie to efekt obustronnej inspiracji i pracy zarówno studentów jak i pracowników naukowych.

W trakcie pierwszych 20 lat istnienia, Koło zaangażowane było w organizację wielu konferencji, sympozjów, spotkań i imprez, które miały na celu popularyzację wiedzy z zagadnień bliskich zainteresowaniom jego członków. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć konferencje w Bratysławie i Pradze, które odbywały się w latach 1982-1989 przy aktywnym udziale członków naszej organizacji. Od 1994 roku uczestniczymy również w Ogólnopolskiej Konferencji organizowanej przez Wyższą Szkołę Marketingu i Zarządzania w Lesznie.

2001-2010

W latach 2002 i 2004 studenci naszego Koła uczestniczyli w Międzynarodowym Konkursie Ekonomicznym Krajów Nadbałtyckich organizowanych przez Sztokholmską Szkołę Biznesu, oddział w Rydze.

Rok 2007 to organizacja dużej ogólnopolskiej konferencji pt. „Giełda Szansą Rozwoju Przedsiębiorstwa”, która skupiła się na dyskusji o praktycznych aspektach związanych z wprowadzaniem spółek na rynek GPW.W kolejnych latach idea organizacji ogólnopolskiej konferencji była podtrzymywana co zaowocowało kolejnymi dwoma przedsięwzięciami: konferencją pt. „Kobiety na rynku kapitałowym – czynniki sukcesu” oraz Konferencją pt. „Inwestycje Alternatywne”. W trakcie pierwszej z nich naszymi gośćmi były dwie znamienite osobowości - Pani Maria Dobrowolska – ówczesna Prezes Izby Domów Maklerskich oraz Pani Maria Pasło-Wiśniewska – ówczesna Prezes Central European Pharmaceutical Distribution (CEPD). Konferencja "Giełda Szansą Rozwoju Przedsiębiorstwa", 2007 Konferencja "Inwestycje Alternatywne", 2007

W 2008 roku członkowie naszego Koła wzięli udział w Central&Eastern European Market Forum organizowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

Dodatkowo, w ramach współpracy Kołem Naukowym „Animacja Społeczności” UAM Profit zorganizował warsztaty na temat psychologii inwestowania.W 2009 roku, dzięki zaangażowaniu naszych Członków na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu pojawił się Paul Rodriguez, który poprowadził seminarium pt “What is technical analysis”.Ten sam rok akademicki przyniósł również wyjątkowe wyróżnienie dla jednego z naszych Członków. Szymon Okoń (obecnie podwójny doktor - prawa oraz nauk ekonomicznych) został uhonorowany Studenckim Noblem 2009 w ramach konkursu na najlepszego studenta RP.

W latach 2008-2010 nasze Koło było zaangażowane również w organizację licznych wykładów otwartych. Do najważniejszych z nich można zaliczyć:

„Automatyczne strategie inwestycyjne” - dr Tomasz Filipak – inwestor indywidualny, wykładowca Szkoły Giełdowej, „Derywaty kredytowe, czyli skąd wziął się kryzys” - Jerzy Nikorowski – zarządzający Superfund TFI, „Odkryj zalety funduszy typu managed futures” - Adam Zaremba - ówczesnie jako analityk Superfund TFI, „Jak wykorzystać licencję Commodity Trading Advisor” - Kamil Jaros - analityk kontraktów terminowych „Pokonać giełdę, czyli jak osiągnąć ponadprzeciętne wyniki na rynku akcji” _ Krzysztof Gregorek i Szymon Borawski-Reks - zarządzający funduszy Arka oraz specjaliści asset management, „Jak efektywnie przeprowadzić Due Diligence? – Marta Mazur z datapoint.plCykl 5 warsztatów dla 50 studentów UEP pt. „Praktyczny kurs trading” - Daniel Jaworowicz z maklerska.pl Ponadto w 2010 roku została zorganizowana Międzynarodowa Konferencja Naukowa Global Finance Conference 2010 – wspólnie z Katedrą Inwestycji i Rynków Kapitałowych UEP oraz Global Finance Association. Global Finance Conference, 2010

LONDON STUDY EXCURSION

Jednym z przełomowych momentów w historii Koła jest rok 2006 i pierwsza edycja London Study Excursion. Początkowo, inicjatywa, której pomysłodawcą był Krzysztof Prałat, swoim zasięgiem obejmowała tylko Członków Koła. Sama liczba spotkań z przedstawicielami również była ograniczona. Niemniej jednak, sama idea okazała się tak wielce interesująca, iż jest kontynuowana do dziś. W trakcie blisko 20 spotkań z przedstawicielami londyńskiego City, 25 reprezentantów wszystkich polskich uczelni ma okazję poznawać tajniki pracy na jednym z największych rynków kapitałowych na świecie. W dniach 13-17 maja 2019 roku odbyła się już 14. edycja LSE.

London Study Excursion, 2006

2011-2015

Rok 2011 obfitował przede wszystkim w zwiększoną ilość publikacji tworzonych przez naszych Członków. Wśród nich znalazły się artykuły wydane przez Dziennik Gazety Prawnej oraz Gazetę Małych i Średnich Przedsiębiorstw.Warto jednak zaznaczyć, iż sztandarowym projektem zrealizowanym w tym roku była organizacja ogólnopolskiej Konferencji „Wrogie Przejęcia – Jak z owieczki stały się wilkiem?”. Gościem specjalnym był Pan Wojciech Kruk.

W 2012 roku po raz kolejny udało nam się zaprosić Paula Rodrigueza do wygłoszenia wykładu na naszym Uniwersytecie. Ponadto, członkowie Koła zorganizowali wykłady z takimi osobami jak Adam Zaremba (ówcześnie Idea TFI), Paweł Cymcyk (Prezes Związku Maklerów i Doradców), Sebastian Huczek (DM INC).Dodatkowo Profit zaangażowany był organizację wykładów w ramach Akademii Młodego Ekonomisty. Członkowie Koła wspierali pracę Akademii w ramach projektu skierowanego do gimnazjalistów. Paul Rodriguez na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, 2012 Konferencja "Fundusze, Inwestycje i Rynki", 2015

Lata 2013-2015 to okres zwiększonej aktywności Koła związany z organizowanymi projektami. Do London Study Excursion w 2014 roku dołączyło Warsaw Study Excursion - warszawski odpowiednik wyjazdu londyńskiego. Obecnie WSE to projekt ogólnopolski. W roku akademickim 2015/2016 odbyła się również pierwsza edycja konkursu organizowanego przez nasze Koło - Akademia Analiz.

Co istotne, w ciągu ostatnich 3 lat Profit skoncentrował się głównie na działalności czysto praktycznej. Z jednej strony zaszły zmiany w charakterze cotygodniowych spotkań, na których spotykamy się przede wszystkim z zawodowymi ekspertami rynku kapitałowego. Z drugiej, zaktywizowana została działalność bieżąca naszych członków.Ostatnie trzy lata to również zwiększona indywidualna aktywność Członków Koła, szczególnie jeżeli chodzi o certyfikaty finansowe. Kilkoro z nas posiada uprawnienia do wykonywania zawodów maklera papierów wartościowych oraz doradcy inwestycyjnego lub wykonało pierwszy krok ku uzyskaniu licencji CFA (którą posiada kilku alumnów Koła).Nadal kontynuowana jest tradycja organizacji konferencji, wśród których możemy wyróżnić następujące: "Dealing with M&A", "Fundusze, inwestycje i rynki" oraz "Odkryj tajniki doradztwa transakcyjnego".

Wiktor Szałwiński

Wiceprezes ds. Finansowych

Student II roku Informatyki i Ekonometrii na specjalności Inżynieria Finansowa. Skaut Europy, amator strzelectwa sportowego i filozofii.

Andrzej Bednarz

Wiceprezes ds. Kontaktów Zewnętrznych

Student II roku kierunku finanse, audyt, inwestycje. Zafascynowany giełdą, rynkiem start-upów oraz geopolityką. Ponadto fan piłki nożnej.

Wiktor Kaszkowiak

Prezes Zarządu

Student III roku Kierunku Prawno-Ekonomicznego. Entuzjasta muzyki klasycznej, Modern Monetary Theory, motocykli i przede wszystkim wędkarstwa.

Weronika Nowicka

Wiceprezes ds. Promocji i Marketingu

Studentka III roku Ekonomii, specjalność Strategie biznesu i polityka gospodarcza w warunkach globalizacji. Pasjonatka aktywności fizycznej i społecznej, książek, puzzli, gór, pozytywnej energii oraz ludzi.

Franciszek Szukała

Koordynator London Study Excursion – Członek Zarządu

Student III roku Finanse, audyt, inwestycje na specjalności Finanse, audyt, podatki. Zawodowo realizuje się i kształci na polu relacji inwestorskich. Entuzjasta sportów siłowych, biegania i kuchni fusion.

Członkowie Zwyczajni

Bartłomiej Skibka Filip Lamański Jakub Gałczyk Jakub Gwizdała Jan Ołowski Kacper Dach Kamila Połomka Paulina Hądzlik Konrad Kotyś Krzysztof Kaźmierczak Marek Paluch Marek Walczyński Mateusz Gajtkowski Michał Kordalski Michał Pająk Miłosz Woźniak Patryk Rąk Piotr Pięta Radosław Theuss Robert Grygorowicz Robert Staniszewski Szymon Wojsz Tomasz Bilon Weronika Kaczmarek Wiktor Tomaszewski Zuzanna Chojnacka Zuzanna Grądalska Adrian Muszyński Dawid Brygier Grzegorz Pyrczak Joanna Kozar Jonasz Wesołek Kacper Grzegorczyk Kacper Kostaniak Kamil Kwieciński Kamil Kacprzak Karol Głuszek Karol Jędruszek Karolina Rolewska Magdalena Chałat Marcel Fronczyk Marcin Chamera Marcin Kamecki Marcin Kardas Marcin Kuś Maria Smoczyńska Marlena Dziarkowska Mateusz Mucha Mikołaj Andrzejak Mikołaj Kozanowski Miłosz Ciekalski Nikola Bejna Rafał Malinowski Sandra Piosik Stanisław Czerwiński Tomasz Sulima Wiktoria Tyc Marcin Miś Filip Herba Adrian Piskorski

Członkowie Kandydaci

Szymon Karaś Radosław Wołyniec Michał Krzyżewski Mikołaj Bielawny Inga Kuras Mateusz Hofman Radosław Dul Tamas Matczak Grzegorz Wójtowicz Ewelina Pożoga Pitor Borowczyk Piotr Stępniak Bartłomiej Karliński Jan Szatkowski Tomasz Rasiak Piotr Stępniak Filip Werner Oskar Kida Damian Rzeszutek Franciszek Szukała Michał Gawarkiewicz Adam Juźwik Eliasz Czajkowski Emilia Sajchta Dominik Gralewicz Natalia Lehmann Nikodem Olejnik Magdalena Gmyz Ela Dąbrowska Maria Molik Dawid Żyła Zuzanna Staniaszek Wiktor Kaszkowiak Łukasz Zimny Gabriela Śmiałek Franciszek Kęsy Jakub Mendza Kacper Smolarek Krzysztof Kamiński Jakub Jarosiński Mateusz Pers Michał Śronkowski Paweł Bazewicz Weronika Nowicka

Wszystkich Alumnów serdecznie zapraszamy do kontaktu poprzez Profitową grupę na Facebooku.

Lista Alumnów

Adam Adamczak Adam Pankowski Adam Zaremba Agata Brzyska Agata Krzemińska Albert Bigoszewski Aleksander Biedka Alicja Gaca Alicja Mizerska Andrzej Gorlov Andrzej Sobczak Andrzej Siekacz Anita Płuciennik Anna Morawska Anna Maria Jędrzejczak Anna Zięciak Bartosz Jura Bartosz Juszczak Bartosz Małecki Bartosz Szypura Borys Pawliczak Dagmara Pawełkiewicz Damian Gawron Daria Stefankiewicz Dariusz Zawadka Dawid Koruba Dawid Gołaszewski Dawid Łysko Dawid Świątek Diana Kotwica Dominik Keil Elżbieta Winnik Emil Waszkowski Ewa Pietruszka Ewelina Caban Ewelina Wojciechowska Filip Lubka Hubert Harasim Jakub Borowski Jakub Busz Jakub Krawczyk Jakub Multański Jakub Płotka Jakub Poździk Jędrzej Socha Justyna Frankiewicz Kacper Mrozicki Kamil Nawrocki Karol Bąk Karol Król Karolina Stawicka Katarzyna Cieślak Katarzyna Fojucik Katarzyna Okoń Konrad Matusiak Krzysztof Paruch Krzysztof Prałat Kuba Dudek Łukasz Leksowski Łukasz Nitschke Łukasz Pawliński Łukasz Rasiak Łukasz Zymiera Łukasz Żemło Maciej Kowalczyk Marcin Flotyński Marcin Kamiński Marcin Nowak Marcin Ostojski Maria Urbanek Mateusz Andrzejewski Mateusz Mucha Mateusz Ostrowski Mateusz Roda Michał Bażak Michał Borzuchowski Michał Leśniak Michał Siuda Michał Witkowski Mikołaj Isalski Mikołaj Kęsy Miłosz Zemroch Monika Banaszewska Natalia Maćkowiak Natalia Mencfeld Nikola Machnio Olga Otuszewska Olga Smejda Patryk Deszczyński Patryk Wojtyłko Paweł Głowacki Paweł Kotyś Paweł Kubacki Paweł Próchnicki Paweł Zimnowłodzki Piotr Bajak Piotr Zatorski Piotr Zygmanowski Przemysław Gawin Przemysław Konieczka Przemysław Polowczyk Przemysław Rodek Przemysław Skrzypkowiak Radosław Żmudziński Sebastian Śliwiński Sławomir Cichowicz Sylwia Maszkiewicz Szymon Filipiak Szymon Okoń Tomasz Pawluć Weronika Kowalewska Wojciech Biernarczyk Zuzanna Borowczyk Anna Juszczak Eryk Wielicki Krzysztof Knopp Marcin Doliwka Krzysztof Król Ksawery Socha Mikołaj Baryga Kamil Janiak Marcin Siewodnik Piotr Frankiewicz Tomasz Tomaszewski Adrianna Szymańska Aleksander Władyko Bartosz Czyrniański Bartosz Urbański Jacek Czarniawski

dr Przemysław Grobelny, CFA

Opiekun Koła

Specjalista w zakresie fuzji i przejęć, wyceny przedsiębiorstw i Corporate Finance.Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse.Posiadacz tytułu The Chartered Financial Analyst (CFA).Opiekun koła od 2018 roku.

STRATEGIA 2017/2018

STATUT KOŁA

RAPORTY ROCZNE

2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016

RAPORTY AKADEMICKIE

2006/2007 2007/2008 2008/2009 2009/2010 2010/2011 2011/2012 2012/2013 2013/2014 2014/2015 2015/2016

REKRUTACJA

Rekrutacja w semestrze letnim jest zamknięta - zapraszamy w przyszłym roku!

Do końca pierwszego etapu rekrutacji pozostało:DaysHoursMinutesSeconds

Etap 1 - formularz + CV

W pierwszym etapie rekrutacji prosimy Was o wypełnienie formularza rekrutacyjnego oraz dołączenie w nim Waszych CV. Formularz zawiera pytania dotyczące Waszej aktywności szkolnej/akademickiej, aktywności dodatkowej i zawodowej, motywacji oraz możliwego zaangażowania. Dodatkowo w podstawowym zakresie weryfikuje Waszą wiedzęi zainteresowanie rynkiem kapitałowym.

Etap 2 - rozmowa

Drugim etapem rekrutacji jest rozmowa z przedstawicielem lub przedstawicielami Zarządu Koła. Przed spotkaniem wskazane jest abyście dokładnie zapoznali się z działalnościąoraz aktualną Strategią Koła.

PROFIT BLOG

Czyli publikacje pisane przez Członków SKN IK Profit:

Wartości niematerialne i prawne to najcenniejsze aktywa każdej spółki - Rafał Andrzejewski (luty 2020)

Etyka w biznesie i inwestowaniu. Czy to oksymoron? - Rafał Andrzejewski (styczeń 2021)

Anomalie giełdowe: analiza Santa Claus Rally („Rajd Świętego Mikołaja”) oraz efektu styczniowego na przykładzie indeksu S&P 500 - Jędrzej Łuczak (kwiecień 2022)

Inwestowanie pasywne kontra aktywne - Daniel Cedro (marzec 2022)

Rynek equity crowdfundingu w przededniu (r)ewolucji. Czy stanowi konkurencję dla rynku venture capital? - Rafał Andrzejewski (marzec 2022)

PARTNERZY PATRON MEDIALNY

NASZE PROJEKTY

PARTNERSKIE KOŁA NAUKOWE